(ВИДЕО) МЗТ Скопје не смее да загуби со вакви навивачи

Фантастична атмосфера направија навивачите на актуелниот шампион на почетокот од вториот финален натпревар од македонскиот плеј-оф. Не само што солидно ги исполнија трибините на „Јане...

(ВИДЕО) Бојиќ му скрши зглоб на Албијаниќ

Српскиот интернационалец во редовите на МЗТ Скопје Аеродром, му одржа лекција по дриблање на противникот, кој што има искуство од македонското првенство (Кожув, 2014/15). Андрија...

FASHION WEEK

DON'T MISS

GADGET WORLD

Готово е, се знаат сите што преживеаја

Можеби најпеколната сезона во Евролига е пред уште повозбудливиот чин, а тоа се четвртфиналните соочувања во кои што ќе се дознаат учесниците на Фајнал...

LIFESTYLE

MOBILE AND PHONES

STAY CONNECTED

0фановикако
66,984следбенициследете
32,600претплатницисе претплатите
Секој ден бесплатни спортски типови:

LATEST REVIEWS

Аеродромската машинерија го разнесе Работнички

Ни во своите најтешки денови, најтрофејниот македонски клуб не бил толку инфериорен во однос на својот најголем ривал. МЗТ Скопје буквално се прошета до...