DON'T MISS

Ѓорѓевиќ ја плати цената, или Баерн?

Баварскиот кошаркарски клуб го ослободи од должностите тренерот Александар Ѓорѓевиќ, кој што го вивна германскиот претставник во европските височини, односно му даде димензија на...

Евролига ќе се врати многу брзо?

Вишата сила што ги суспендира сите спортски натпреварувања шурим светот, беше причина некои да бидат одложени, а други прекинати, во зависност од реакцијата на...

Македонската селекција воопшто не е слаба

Кошаркарот на Нижњи Новгород, Павел Антипов не ја потценува нашата репрезентација пред дуелот меѓу Русија и Македонија во Перм. Двете селекции загубија во првото коло...

LATEST ARTICLES

- Advertisement -
Секој ден бесплатни спортски типови:

Избор на уредникот