ПОЧЕТНА СВЕТ Хит и Џими не се исплашија од најдобриот егзекутор во историјата

Хит и Џими не се исплашија од најдобриот егзекутор во историјата

сподели
@MiamiHEAT

Пред натпреварот број 5 од НБА финалето, составот на Мајами се соочуваше со големи проблеми – негатива од 3:1 до 4 победи, повредени клучни играчи и противник кој нема милост во решавачките мечеви.

Заеднички, тимски, под водство на Џими Батлер (35 поени, 12 скока, 11 асистенции за 108:111), составт од Флорида му се спротивстави на играчот кој има најдобра реализација во потенцијалните последни мечеви.

@Lakers

Леброн Џејмс имаше застрашувачки учинок со 3:0, сезонава со екипата на Лејкерс. Лично имаше скор од 16 победи во последните 17 клоуз-аут прилики во плеј-оф натпреварите, вклучувајќи ја серијата од 6 по ред.