ПОЧЕТНА СВЕТ Харден, човеку, каде тргна?

Харден, човеку, каде тргна?

сподели
фото: Houston Rockets

Првата ѕвезда на Хјустон на запира со неверојатната поентерска серија сезонава, постигна еден поен помалку од личниот и воедно рекордот на франшизата Рокетс што е во негова сопственост.

Тексашаните и го нанесоа десеттиот редоследен пораз на Атланта, славеа со 158:111. Џејмс Харден региострира 60 поени за 31-на минута, со 8 погодени тројки и 20 прецизни слободни фрлања.