ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ВИДЕО) Хаос во Пионир: Навивачи ги нападнаа кошаркарите на Звезда

(ВИДЕО) Хаос во Пионир: Навивачи ги нападнаа кошаркарите на Звезда

сподели
фото: Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Агонијата на српскиот и регионален првак продолжи и во дуелот со Барселона на кој го претрпе четвртиот пораз во низа, сметајќи ги АБА и Евролигата.

Тоа дополнително го разгоре бесот кај навивачите, па по завршувањето на натпреварот некои од нив се симнаа во тунелот на Пионир и се обидоа да ги нападнат играчите. Медиумите во Србија објавија дека нивна цел бил плејмејкерот Филип Човиќ, но Лазиќ и Давидовац спречиле поголем инцидент.

На видеото во прилог не се гледа инцидентот, но се слуша викање и зборовите на Лазиќ: Додека сум јас капитен, никого нема да напаѓате!