ПОЧЕТНА Некатегоризирана (ВИДЕО) ХАОС ВО АМЕРИКА: Тепачка на НФЛ натпревар, инволвиран НБА играч

(ВИДЕО) ХАОС ВО АМЕРИКА: Тепачка на НФЛ натпревар, инволвиран НБА играч

сподели
nbcsports.com

На еден од мечевите во американската професионална фудбалска лига, се случи невиден инцидент – се степаа навивач и кошаркар на Филаделфија 76, само затоа што вториот дошол во „погрешна“ маичка на „погрешно“ место.

Мајк Скот се степал со навивач на Иглс, затоа што дошол да ја бодри екипата на Редскинс. Да биде трагедијата поголема, тој го носеше дресот на Шон Тејлор, кој беше убиен во 2007-та година кога имаше 24 години.