ПОЧЕТНА ЕВРОПА Грчката престолнина ќе го организира финалето во Лигата на шампионите

Грчката престолнина ќе го организира финалето во Лигата на шампионите

сподели
FIBA

Најдобрите 8 екипи од натпреварувањето под капата на ФИБА, ќе се сретнат во Атина во периодот меѓу 30-ти септември и 4-ти октомври, на Фајнал-еит завршницата на сезоната 2019/20.

Пласирани се АЕК, Сарагоса, Нимбурк, Хапоел Ерусалим, Бургос и Турк Телеком. Остануваат уште двата елиминациски дуела (Дижон – Нижи и Тенерифе – Остенеде), кои ќе се одиграат на 16-ти септември.