ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Гостиварци паднаа во Јане Сандански

Гостиварци паднаа во Јане Сандански

сподели
mztskopjeaerodrom.mk

Последниот шампион на Македонија стартуваше убедливо во подготовките, славејќи против редовно незгодната екипа на Гостивар.

Аеродромци победија со 87:77, Андрија Бојиќ беше најдобар стрелец со 33 поени. Кај гостите, Мозли Стаки имаше 23 поени.