ПОЧЕТНА ЕВРОПА Гордоста не го дава теренот во Израел

Гордоста не го дава теренот во Израел

сподели
euroleague.net

Макаби остана непоразена екипа на свој паркет во Евролига, со триумфот против АСВЕЛ со 93:62. Рано во мечот гостите се препелкаа, но многу брзо се стана јасно, во поглед на победникот.

Предноста од првиот дел порасна до +20 поени во третата четвртина, Вилбекин беше лидерот со 16 поени, Коен постигна исто толку од кои 14 во последната четвртина, a Волтерс имаше 13.