ПОЧЕТНА ЕВРОПА Големо признание, во омилените бои

Големо признание, во омилените бои

сподели

Поранешниот македонски репрезентативец, a сега претседател на нашата кошаркарска федерација се најде во идеалната постава за изминатата деценија на екипата во која првпат реално заигра и во која на крајот ја заврши кариерата.

Перо Антиќ е меѓу идеалните 10 на КК Црвена звезда, кои беа избрани од страна на навивачите, на сајтот на Евролига: