ПОЧЕТНА ЕВРОПА Германците се извлекоа во последните секунди

Германците се извлекоа во последните секунди

сподели
euroleague.net

АЛБА запна во финалните моменти од мечот, ја преживеа серијата 0:14 на гостите за победа против Жалгирис со 69:62, во главниот град на Германија. Тимот од Берлин сега има 4/7.

Гифи имаше 13 поени за домашната екипа, Хермансон постигна 11, а Ериксон и Ноко имаа по 10 поени. Зак ЛеДеј имаше 15 поени за гостинската екипа, а Лукас Лекавичиус имаше 12 поени.