ПОЧЕТНА СВЕТ (ФОТО) Гасол со надчовечки гест на почит, кон Брајант

(ФОТО) Гасол со надчовечки гест на почит, кон Брајант

сподели
Yahoo.Sports

Некогашниот соиграч на Коби (кој трагично загина во хеликоптерска несреќа заедно со неговата ќерка Џиана и уште седум други лица), од 2008-та до 2016-та во ЛА, направи нешто на кое малкумина би се осмелиле.

Пау Гасол и неговата сопруга Кат, ја крстија својата прва ќеркичка со името Елизабет Џиана Гасол, во чест на 13-гпдишната Џиана и човекот со кого Шпанецот ги освои двете единствени НБА титули во својата кариера.