ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ФОТО) И АБА 2 му честиташе на МЗТ Скопје

(ФОТО) И АБА 2 му честиташе на МЗТ Скопје

сподели
КФСМ

Двете екипи кои играа во финалето од второто по ранг регионално натпреварување ги освоија шампионските титули во своите земји.

Приморска го направи тоа првпат во своето постоење и ја круниса историската сезона во која освои се што можеше во домашни и меѓународни рамки, а МЗТ Скопје дојде до седмиот трофеј во Македонија.

Тоа се единствените екипи кои сезонава играа во АБА 2, а ги освоија титулите во своите земји.

АБА 2 преку својата официјална страница и социјалните мрежи му честиташе на МЗТ Скопје кој и идната сезона ќе игра во ова натпреварување.