ПОЧЕТНА Други репрезентации ФОТО НА ДЕНОТ: Држете се заедно, мора да ни тргне!!!

ФОТО НА ДЕНОТ: Држете се заедно, мора да ни тргне!!!

сподели
FIBA

Македонската репрезентација до 16 години го загуби и вториот натпревар на А европското првенство што се одржува во италијанскиот град Удине, идентично како и првиот.

Во двата меча игравме со апсолутни фаворити, Шпанија во првото (57:61) и Израел (99:90) во второто коло.

Во три дена играме три натпревари, следен е мечот против селекцијата на Летонија на 11-ти август (недела) од 18:45 часот.

Она што не охрабрува е заедништвото што го покажуваат македонските репрезентативци. Останете така, мора да ни тргне!

МОРА!! НАПРЕД МАКЕДОНИЈА!!!