ПОЧЕТНА Во позадина (ФОТО) И Нено се моли за Кузмиќ…

(ФОТО) И Нено се моли за Кузмиќ…

сподели

Македонскиот репрезентативец во редовите на Хувентуд преку Инстаграм испрати порака до својот пријател и колега кој доживеа тешка сообраќајна несреќа и се наоѓа во индуцирана кома.

Димитријевиќ го познава Кузмиќ уште како дете за што сведочи фотографијата објавена на неговиот профил со порака дека се моли за него и дека му посакува брзо оздравување.