ПОЧЕТНА Во позадина (ФОТО) Дејан Савичевиќ настрада од „своите“ – на кошарка!

(ФОТО) Дејан Савичевиќ настрада од „своите“ – на кошарка!

сподели
Starsportphoto

Легендарниот фудбалер на Црвена Звезда беше во центарот на вниманието на натпреварот од финалната серија на српското кошаркарско првенство меѓу овој клуб и Партизан иако воопшто не присуствуваше на него.

Навивачите на Звезда му се налутија затоа што ги стави во политички контекст, како продолжена рака на актуелната владејачка гарнитура во Србија.

Како последица на тоа „Делије“ истакнаа неколку навредливи транспаренти кон Дејан Савичевиќ, а во голем дел од натпреварот пееја и песни со вулгарна содржина.