ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Фестивал на забивања во Чикаго

(ВИДЕО) Фестивал на забивања во Чикаго

сподели
pippenainteasy.com

Чикаго им се врати на победите откако на домашен терен успеа да слави над Вашингтон со 115-106 во натпревар кој го обележаа неколку спектакуларни забивања во режија на Томас Саторански и Зек Лавин.

Оваа победа е повеќе од добредојдена за Булс кои во трката за осмата позиција на табелата заостануваат три натпревари од осмо пласираниот Бруклин (18/22).