ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) ФеноНено повторно ги измеша противниците!

(ВИДЕО) ФеноНено повторно ги измеша противниците!

сподели
printscreen

Нашиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ постигна 10 поени, имаше 2 скока и 2 асистенции, а го издвојуваме неговиот феноНенален потег на мечот:

Хувентуд победи на четвртата средба сезонава, против Билбао со 88:81 и се наоѓа на високата четврта позиција во АЦБ лигата во Шпанија, со скор 4/1.