ПОЧЕТНА Некатегоризирана Феноменалниот Шредер ги распарчи Полјаците

Феноменалниот Шредер ги распарчи Полјаците

сподели

Плејмејкерот на германската репрезентација влегува во пеколна форма и со ваков број еден, земјата на фудбалот и ракометот полека влегува во фаворитите за висок пласман на СП во Кина, од 31-ви август до 15-ти септември.

Играчот на Оклахома не потсети дека беше втор стрелец (24 поени по натпревар) на претходниот Евробаскет, на 33-те поени (92:84) додаде и 9 асистенции со 5 скока. Тој имаше поен повеќе од двајцата најдобри кај поразените – Понитка и Вачински со по 16.