ПОЧЕТНА ЕВРОПА Фенер немаше мака со Звезда

Фенер немаше мака со Звезда

сподели
euroleague.net

Регионалниот владетел налета на тврда пречка уште на премиерата на новата европска сезона, губејќи во Истанбул со 77:63, во дуел во кој не беше резултатски конкурентен во ниту еден момент.

Нандо Де Коло имаше 12 поени со 7 асистенции, Лоренцо Браун постигна 17 поени против поранешната екипа. Неговиот наследник Џордан Лојд, постигна 15 поени а гостите, кои имаа дури 17 загубени топки.