ПОЧЕТНА Во позадина Ексклузивни фотографии од свадбата на Бојке и прекрасната Јана

Ексклузивни фотографии од свадбата на Бојке и прекрасната Јана

сподели

Македонскиот зет го кажа судбоносното да, на свечената церемонија во Белград. На свадбата на Андрија Бојиќ и Јана Стојановска, се присутни и членовите на неговата екипа од минатата сезона, МЗТ Скопје.

Се надеваме дека српскиот центар ќе се врати во таборот на штрковите и следната сезона, со што ќе ја продолжи успешната приказна што во претходната година заврши со домашната титула и настап во АБА баражот.

Наскоро ја очекуваме и комплетната гарлерија од професионалните фотографии со младенците, да се освежиме во овие летни денови кога кошарката на клупско ниво, мирува.

Јана и Андрија, ЧЕСТИТКИ!