ПОЧЕТНА СВЕТ Ѕверот Ленард покажа зошто Клиперс се степаа за него

Ѕверот Ленард покажа зошто Клиперс се степаа за него

сподели
фото: Clippers

На последниот МВП на финалните серии во НБА лигата, му требаа секунди да ги илустрира причините за неговиот ангажман во другата франшиза од ЛА. Малку е зарѓан од летниот распуст, но многу брзо ќе се врати во посакуваната форма.

Кави Ленард дебитира во претсезонската кампања со прецизен шут за 2 поена, украдена топка и тројка за само 21-на секунда на паркетот. Клиперс загубија од Нагетс со 111:91, а тој регистрира 7 поени со 6 асистенции за 11 минути.