ПОЧЕТНА СВЕТ Џабе и 50 поени на Харден!

Џабе и 50 поени на Харден!

сподели
фото: San Antonio Spurs

Вокер постигна 28 поени што е негов личен рекорд сезонава, за триумф на Спарс против Хјустон со 135:133, по две продолженија одиграни во пиштолџиската битка за Тексас, во НБА лигата.

Харден постигна 50 поени, но му беа досудени два офанзивни фаула во второто продолжение, вториот беше над ДеМар Дерозан на 0.8 секунди до крајот, што ја запечати победата на домашните.