ПОЧЕТНА Женска кошарка Двојниот шампион загуби во последната секунда

Двојниот шампион загуби во последната секунда

сподели
Ивана Кметовска во дресот на Македонија (број 15, лево - фото: FIBA).

Домаќинот го зададе првиот удар сезонава, со победа во дерби пресметката со голема победа од 68:66 и тоа со тројка во последната секунда од мечот, што ја постигна Кметовска.

Вардар првпат загуби во текот на актуелната сезона, Бадел за момент ги залечи раните од двете загубени финалиња минатата.

Двата тима имаат скор 12/1, а меѓусебните пресметки ќе го решат носителот на пол-позицијата за доигрувањето и завршницата на Купот на РМ.