ПОЧЕТНА ЕВРОПА Драма во авионот на Црвена Звезда!

Драма во авионот на Црвена Звезда!

сподели

Експедицијата на актуелниот АБА шампион се соочи со многу проблеми при патувањето за Милано каде треба да се сретне со Армани во новото коло од Евролигата.

Кошаркарите тргнале кон Италија во 18:30 часот по 15-минутно доцнење, но над Бања Лука е забележан проблем со авионот поради што е вратен во Белград. По направениот сервис, тимот на Звезда, сепак, тргнал за Милано пред 21 часот.

Црвено-белите одат на гости кај Армани со серија од две победи, првпат оваа сезона во Евролигата,