ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ФОТО) Драги Македонци, Академија ФМП има нешто да ви каже

(ФОТО) Драги Македонци, Академија ФМП има нешто да ви каже

сподели

Цел спортски свет е вклучен во борбата против корона вирусот кој целосно ја парализира оваа гранка од јавниот живот.

Во кампањата се вклучи и македонскиот прволигаш Академија ФМП, односно неговите кошаркари и стручниот штаб кои преку социјалните мрежи, на повеќе јазици, порачаа – СЕДЕТЕ ДОМА!