ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Дончиќ збесна, помошниот тренер му удри шамар!

(ВИДЕО) Дончиќ збесна, помошниот тренер му удри шамар!

сподели

Словенечкиот ас имаше уште едно одлично издание во дресот на Далас Маверикс, но сега и му донесе победа од 122:138.

Малку недостасуваше да оствари трипл-дабл, постигна 24 поени, 14 скока и 8 асистенции, но имаше и непријатна ситуација со помошниот тренер Џамал Мосли.

При една дискусија во третата четвртина, Мосли на шега му залепи шлаканица на Лука Дончиќ. Словенецот не го сфати тоа така, по неговата реакција, очигледно не му бешемногу пријатно.