ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Дончиќ растури во кам-бекот!

(ВИДЕО) Дончиќ растури во кам-бекот!

сподели
фото: Maverics

Ѕвездата во подем и претендентот за освојување на севкупните симпатии во НБА лигата, продолжува со одличните настапи откако се врати по повредата на зглобот.

Дончиќ постигна 33 поени во победата на Далас против Сакраменто со 130:111, во најавата за тоа што ќе го гледаме од Словенецот на претстојниот Ол-Стар.