ПОЧЕТНА СВЕТ Дојде од Бостон во Њујорк и за малку ќе направеше тепачка во...

Дојде од Бостон во Њујорк и за малку ќе направеше тепачка во Вашингтон

сподели
фото: Knicks

Кошаркарот што треба да е големо засилување на Никс, но не е од ешалонот на НБА ѕвездите што се споменуваа во летниот преоден рок, беше исклучен поради два неспортски потега во серија во претсезонскиот дуел со Визардс.

Маркус Морис беше најдобриот стрелец на франшизата од Њујорк, постигна 17 поени (99:104), но прво поради мавтање со лактите, а потоа и поради удар со топка во главата на противникот, беше испратен на ладење.