ПОЧЕТНА СВЕТ Додека тој беспомошно гледаше

Додека тој беспомошно гледаше

сподели
Heat

Мајами го елиминира тимот со најдобриот скор во регуларниот дел, по победата 94:103, со вкупни 4:1 во источното полуфинале. Јанис Адетокумбо, актуелниот МВП на лигата, не играше поради повреда на десниот скочен зглоб.

Ова е прво конференциско финале за Хит по 2014-та, ќе играат против Селтикс. Батлер постигна 17 поени, колку што имаше и Драгиќ. Краудер имаше 16 поени, Хиро два помалку, Адебајо 13, Олиник 12. Мидлотон имаше 23 за Бакс.