ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ВИДЕО) Додека нема кошарка, Обрадовиќ ужива со химната на Партизан

(ВИДЕО) Додека нема кошарка, Обрадовиќ ужива со химната на Партизан

сподели

Најтрофејниот тренер во историјата на Евролигата со девет освоени титули, се наоѓа во родниот Чачак откако Турција објави крај на сезоната поради корона вирусот.

Таму се и Горан Грбовиќ и помошникот на Жоц од Фенербахче, Влада Андроиќ, сите тројца „партизановци“.

Затоа не е чудо што од трубачите ја побараа, па и сами ја запеаја навивачката химна на „црно-белите“.