ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ВИДЕО) Димитријевиќ солиден во новиот триумф на Хувентуд

(ВИДЕО) Димитријевиќ солиден во новиот триумф на Хувентуд

сподели
@Penya1930

Македонскиот интернационалец одигра 19 минути за Хувентуд, во победата против француската екипа Бург со 77:84, во рамките на 2-то коло во Еврокупот.

Ненад Димитријевиќ постигна 9 поени, со учинок 3/5 за два поена, 1/5 за три поени и 0/2 за еден поен. Ова е втора победа, за составот од Бадалона.