ПОЧЕТНА СВЕТ Детето што се опари од патиките на Џордан

Детето што се опари од патиките на Џордан

сподели
nba.com

Мечот што долго време се нарекуваше “The Fly Game” поради симптомите налик на грип, а подоцна беше образложено дека е всушност труење со храна, збогатија еден од упорните љубители на кошарката.

Момчето што тогаш, во 1997-та година собираше топки во салата на Јута Џез, со име Престон Труман (39), во 2013-та ги продаде потпишаните патики Air Jordan XXII на Мајкл Џордан за 104.765 американски долари.