ПОЧЕТНА Некатегоризирана Де Коло си заминува од Москва, правец Мадрид

Де Коло си заминува од Москва, правец Мадрид

сподели
euroleague.net

По 5 години поминати во редовите на руската машинерија, францускиот интернационалец реши да ја смени средината и најверојатно ќе потпише за Кралскиот клуб.

„Со ЦСКА постигнав се во животот и време е за нов предизвик.“ – беше краткото обраќање на плејмејкерот, на официјалната веб-страна на московскиот клуб.

euroleague.net

Русите решија да ги задржат Вил Клајбурн, кој што беше избран за МВП на последниот фајнал фор каде што во финалето победија против Анадолу Ефес и неповторливиот дефанзивец, Кајл Хајнс.