ПОЧЕТНА СВЕТ Дали ќе продолжи НБА сезоната? Расте бројот на заболени!!!

Дали ќе продолжи НБА сезоната? Расте бројот на заболени!!!

сподели
nba

Иако Канцеларијата на најквалитетната лига на светот, реши да ја заврши сезоната во домот на Волт Дизни во Орландо, далеку од очите на јавноста и во изолирана средина, сепак постои шанса тоа да не се случи.

Оваа американска држава го достигна рекордот во број на заболени од коронавирусот, со бројка 4.049 во еден ден. Не е проблем само тој ден, туку рекордите што беа поставени во 7 од 10 дена.

Флорида има околу 94.000 заболени и во моментов е жариште во САД, заедно со Тексас и Аризона.