ПОЧЕТНА ЕВРОПА Да се знае кој е шампион на Шпанија!

Да се знае кој е шампион на Шпанија!

сподели
euroleague.net

Актуелниот првак во најквалитетната национална лига, на стартот на Евролигата покажа дека ќе има силна улога во креирањето на континенталното првенство. Басконија го совлада Реал, со 76:63.

Хенри имаше личен рекорд од 23 поени, Петерс постигна 18, Гиедратис и Вилдоза регистрираа по 12 поени за победникот. Кампацо имаше 17 поени за поразената екипа, Керол и Таварез постигнаа по 10.