ПОЧЕТНА ЕВРОПА ЦСКА брзо најде соодветна замена под кошот

ЦСКА брзо најде соодветна замена под кошот

сподели
fiba

Московскиот кошаркарски гигант веднаш реагира, по заминувањето на Кајл Хајнс во редовите на Олимпија од Милано. Ново име во руската екипа, е квалитетниот српски центар Никола Милутинов.

Поранешниот играч на Олимпијакос и Партизан има 25 години, со 213 сантиметри полека прераснува во доминантна сила под кошевите на двата краја. Минатата сезона имаше просек од 10 поени.