ПОЧЕТНА Некатегоризирана ЧОВЕКОТ СО УЖАСЕН СТИЛ: Вестбрук во Хјустон, официјално

ЧОВЕКОТ СО УЖАСЕН СТИЛ: Вестбрук во Хјустон, официјално

сподели
twitter

Крај на шпекулациите и нејаснотиите, Расел Вестбрук и Џејмс Харден повторно се соиграчи. Рокетс донесоа еден плејмејкер, во замена за друг, си замина Крис Пол.

Иако нема баш вкус на облекување како што преферира пошироката светска популација, сепак Вестбрук со новиот договор ќе заработи меѓу 26 и 29 милиони долари по сезона, чекаме официјализација на овие бројки.

twitter

Црвената му стои добро, или лошо?