ПОЧЕТНА Други репрезентации Чешка како судбина – нека биде како лани!

Чешка како судбина – нека биде како лани!

сподели
FIBA

Македонската јуниорска репрезентација против Чешка ќе се бори за третото место на Б-Европското првенство во Романија, а со тоа и за пласман во елитата.

Ваквото сценарио ни е многу познато: минатото лето кадетската селекција, исто така, против Чешка играше во „малото финале“, победи и го озвои бронзениот медал.

Натпреварот против Чешка се игра на 4-ти август од 17:30 часот, нека биде како лани!