ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Селтикс врзаа две во низа

(ВИДЕО) Селтикс врзаа две во низа

сподели
celticsblog.com

Бостон се рехабилитираше по серијата од три порази во низа, па сега Селтикс влегуваат во серија на победи откако славеа над Чикаго со 113-101. Џејсон Тејтум го предводеше својот тим со 21 поен и 6 скока, додека на спротивната страна Зек Лавин уфрли 30 поени, а забележа и 5 скока.

Со оваа победа Бостон се искачи на втората позиција на Истокот со скор 27/11, но Селтикс остнуваат 8 натпревари зад првопласираниот Милвоки. Чикаго пак се наоѓаат на десеттата позиција на Западот со скор 14/27.