ПОЧЕТНА СВЕТ Браќата Адетокумбо во Атина

Браќата Адетокумбо во Атина

сподели

Големата НБА ѕвезда го следеше финалето (Фајнал 8 турнир) на елитната „Лига на шампионите“ на ФИБА, кое се играше во грчката престолнина.

Шпанскиот Бургос ја совлада екипата на АЕК, а Јанис (Милвоки) беше на трибините заедно со неговиот брат Танасис, со кого настапува за Бакс.