ПОЧЕТНА СВЕТ Без Харден, Хјустон не прави ништо

Без Харден, Хјустон не прави ништо

сподели
Rockets

Брадата постигна 49 поени во победата на Рокетс против Маверикс со 149:153 по продолжението и стана вториот стрелец во историјата на Хјустон, зад Хаким Олајџувон.

Летонецот Кристапс Порзингис постигна идентични 39 поени со 16 скока, а словенечкото чудо Лука Дончиќ имаше трил-дабл со 28 поени, 13 скока и 10 асистенции за Далас.

Џејсм Харден имаше 23 поени во првата четвртина, а повратникот (кој пристигна подоцна поради позитивниот тест за коронавирус) Расел Вестбрук резлизира 31 поен.