ПОЧЕТНА СВЕТ Батлер влезе во елитата

Батлер влезе во елитата

сподели
@MiamiHEAT

Кошаркарот на Мајами има неверојатна сезона, по доаѓањето од Филаделфија. Од состав на аутсајдер, ги претвори Хит во победнички тим.

Џими Батлер го оствари вториот трипл-дабл во неговата прва финална серија, со што влезе во друштвото на 6 играчи кои имале повеќе од еден.

Меџик Џонсон и Леброн Џејмс имаат по три финални трипл-дабл остварувања, а Лери Бирд, Вилт Чембрлен и Дрејмонд Грин имаат по едно.