ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ФОТО) Барцокас се врати дома

(ФОТО) Барцокас се врати дома

сподели
foxsportsstories.com

Грчкиот стратег Јоргос Барцокас е новото име на клупата на Олимпијакос, кое воедно претставува и враќање во клубот со кој во 2013-та година ја освои титулата во Евролигата.

gazzetta.gr

54-годишниот стратег со „црвено-белите“ потпиша на две и пол години, а за задача ќе има да го врати Олимпијакос во плејофот по лошата серија под водство на Кемзура. Грците моментално се на 13-та позиција на табелата со скор 7/11 на 16 кола пред крајот на регуларниот дел.