ПОЧЕТНА ЕВРОПА Барселона не била баш семоќна

Барселона не била баш семоќна

сподели
twitter

Каталонците доживеаја пораз во последното коло од доигрувањето во АЦБ лигата, на турнирот што се одржува во Валенсија, од Тенерифе со 87:86. Победникот, на полувремето имаше +10.

Овој меч немаше резултатско значење затоа што Барселона помина од првата позиција со 4/1, заедно со Басконија (од групата А), додека Тенерифе заврши со 2/3 и немаше шанса за понатаму.