ПОЧЕТНА СВЕТ Бакс не се Лејкерс, сега го знаат тоа и Клиперс

Бакс не се Лејкерс, сега го знаат тоа и Клиперс

сподели
фото: Bucks

Милвоки славеше против другата екипа од ЛА, која успеа да победи во градскиот двобој, но налета на најдобриот тим минатата сезона и потклекна, без првата ѕвезда која одмора во ротацијата што ја спроведува тренерот.

Клиперс и Док Риверс решија да го одморат Ленард, па Јанис Адетокумбо го искористи тоа и беше лидер со 38 поени, 16 скока и 9 асистенции, во триумфот со резултат 124:129, за четвртата победа во низа на Милвоки.