ПОЧЕТНА А Репрезентација BACKSTAGE ПРИШТИНА (ВИДЕО): Една минута со репрезентативците, зад сцената

BACKSTAGE ПРИШТИНА (ВИДЕО): Една минута со репрезентативците, зад сцената

сподели
fiba.basketball

Македонската репрезентација со победа ги почна мечевите во втората фаза од претквалификациите, за пласман на следното ЕП, што ќе се игра 2021-та година.

Победивме во главниот град на Косово, каде што минатите квалификации, за СП 2019, минатата година ги почнавме со дебакл.

Тогаш не беше проблем поразот, туку начинот на кој што загубивме, а сега не ја славиме победата, туку психолошкото враќање на нашите репрезентативци.

Екипата на baskteball.mk беше во Приштина, снимивме парче материјал кој што не може да се види на екраните.

Ако слушате внимателно, ќе чуете дека и ние си имаме свој Леброн.