ПОЧЕТНА СВЕТ Австралиецот е невиден крадец!!!

Австралиецот е невиден крадец!!!

сподели
фото: Sixers

Имаше 15 поени во победата на Филаделфија Сиксерс против Индијана со 119:116, регистрира 13 асистенции и 6 скока, но еден друг момент од неговата игра го одбележа натпреварот.

Бен Симонс имаше вкупно 4 украдени топки, од кои 3 беа во последните 13.9 секунди од натпреварот, со што директно влијаеше на конечниот исход и победата на неговата екипа.