ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

3464 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Шкупи без повредениот Муојеке до крајот на сезоната

Афам Муојеке до крајот на сезоната нема да се врати во тимот на Шкупи. Американецот со нигериско потекло ги скина лигаментите на коленото на...

АВ Охрид го отпушти Бери

Иако најдобар во досегашниот дел од сезоната, Реми Бери доби отказ од раководството на АВ Охрид. Својата одлука охриѓани ја образложија со соопштение. „Реми Бери...

(ФОТО) Перо Антиќ во посета на премиерот Заев

Кошаркарот на Црвена Звезда ја искористи паузата меѓу два натпревари на својот тим да се сретне со премиерот на Република Македонија, Зоран Заев. „Кошарката во...

ГАПИЌ: МКФ не е ничија сопственост

Претседателот на Работнички, Ристо Гапиќ се јави со реакција на социјалните мрежи по прекинатото Годишно собрание на Македонската кошаркарска федерација. Реакцијата ја пренесуваме интегрално: „Врвен спортист,...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Најдобрите во македонската кошарка за 2017 година

Бурата од годишното собрание на МКФ, за среќа, беше засенета од доделувањето на наградите за најдобрите во македонската кошарка за 2017 година. За жал, во...

Наумоски го прекина Собранието

По тричасовна дебата, претседателот на Македонската кошаркарска федерација, Петар Наумоски го прекина годишното Собрание пред да биде изгласан дневниот ред. Дел од делегатите што имаат...

ЈЕЛЕНА АНТИЌ: Првпат по 12 години сум тука лично да ја...

Најдобрата кошаркарка за 2017 година во Македонија е Јелена Антиќ. Капитенот на женската репрезентација имаше многу успех на личен план, стана прва Македонка со...

МЗТ Скопје со половина сили до победата против АВ Охрид

Актуелниот шампион делумно ги залечи раните од поразите во АБА лигата совладувајќи го АВ Охрид во заостанатиот натпревар од 10. коло со 77:62. Гостите го...

МЗТ Скопје не простува

Никола Павличевиќ повеќе не е член на МЗТ Скопје, соопшти шесткраниот македонски првак. Црногорецот скапо го чинеше потегот по мечот со ФМП кога непристојно гестикулираше...

Клубовите ќе ја изберат насоката на македонската кошарка

Редовно годишно собрание одржува Македонската кошаркарска федерација. Иако ја нема во дневниот ред, сепак под точката Разно е најавено дека ќе се разгледува изгласување (не)доверба...