ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

3464 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Одлична партија на Димитријевиќ, Хувентуд заборавил како е да се победи

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ забележа еден од своите најдобри настапи оваа сезона, но не му помогна на Хувентуд да дојде до победата. Барселона славеше во...

Шкупи за влакно избегна човечка трагедија

Патувањето кон Гевгелија можеше да биде кобно за екипата на Шкупи. Чаирчани гостуваа кај Блокотехна во 14. коло од Првата македонска кошаркарска лига, а...

Работнички победи, Кожув ги освои симпатиите

Лидерот на прволигашката табела ја продолжи победничката серија во првенството и по триумфот против Кожув со 76:64 има 14/14. Но, гевгелискиот тим се покажа...

Моќниот Гостивар го разнесе Пелистер

Шокантниот пораз од Кожув е минато, Гостивар им се врати на победите и тоа со убедлив триумф против Пелистер со 98:62. Борбата за четвртото...

Десет добри минути доволни за победа на АВ Охрид

АВ Охрид е се поблиску до пласман во Суперлигата. Во директниот дуел со Фени Индустри, охриѓани славеа со 79:62 и се одвоија на шестото...

МЗТ внимавај, Блокотехна „меле“ се пред себе

Пет натпревари во новата година, пет победи на Блокотехна. Само Пелистер помина со едноцифрена разлика, сите други, и во домашното првенство и во БИБЛ...

НИКОЛОВ: Сакам на младите играчи да им ја дадам шансата што...

Поранешниот вицешампион на Македонија и финалист во Купот, Кожув минува низ тежок период од своето егзистирање, но со сите сили се обидува да опстане...

Куманово пресилен за младинците на Карпош Соколи

Седма победа во последните осум кола за Куманово за задржување на четвртата позиција на табелата. Не се ни очекуваше поинаков епилог во дуелот со...

Шампионот повторно убедлив

Втора убедлива победа за МЗТ Скопје во домашното првенство во само три дена. По Шкупи, настрада Струмица која во "Јане Сандански" е совладана со...

Новото засилување на Гостивар: Перо Антиќ е џин од човек!

Немања Мишковиќ е засилувањето за Гостивар во преостанатиот дел од сезоната. Новиот прволигаш ќе се обиде да обезбеди пласман во плеј-офот, а српскиот центар...